Menu Zamknij
mini baner blog

09/11/2021

Gdzie znajdzie zastosowanie gąbka akustyczna?

acoustic diffusion board in recording studio for background

Pianki akustyczne są wykorzystywane do wyciszania pomieszczeń oraz do poprawy akustyki wewnątrz nich. Możliwe jest zminimalizowanie lub całkowite zredukowanie hałasu, który jest uciążliwy. Możliwości izolacyjne można dostosować idealnie do własnych potrzeb. Pianki różnią się grubością i fakturą, dzięki czemu mają różne właściwości. Wykorzystuje się je w wielu branżach.

Wyciszenie pomieszczeń dzięki piankom akustycznym

Najbardziej znanym zastosowaniem pianki akustycznej, jest wyciszenie pomieszczeń. Wykorzystuje się ją w tym celu do wygłuszania mieszkań, biur, studiów nagraniowych, czy sal tanecznych. Drugim zastosowaniem wygłuszających możliwości pianek, jest zredukowanie hałasu wytwarzanego przez urządzenia i maszyny. Sprawia to, że komfort pracy osób znajdujących się w okolicy działających głośnych maszyn jest wyższy. Kolejną kwestią jest zmniejszenie głośności produkcji, która mogłaby przeszkadzać ludziom w pomieszczeniach nienależących do firmy użytkującej głośne maszyny. Z tych samych powodów, pianki akustyczne wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym. Do celów wygłuszających najlepiej sprawdzą się pianki akustyczne gładkie. Pianki dostosowuje się do konkretnych celów za pomocą doboru różnej grubości. Im grubsza pianka, tym większe wygłuszenie.

Poprawa akustyki w pomieszczeniach

Pianki akustyczne służą również do poprawy akustyki w pomieszczeniach. Do tego celu najbardziej nadają się pianki w kształcie piramidek. Dzięki temu kształtowi, pianka rozprasza i pochłania dźwięk. W ten sposób działa na dwa sposoby: wygłusza pomieszczenie i redukuje pogłos. Sprawdza się to w miejscach, w których jakość dźwięku jest bardzo istotna. Ten rodzaj pianki stosuje się w studiach nagraniowych, miejscach, w których realizuje się projekty muzyczne czy filmowe, a także w pokojach odsłuchowych. Pianki wtórnie spieniane są atrakcyjne wizualnie ze względu na ich wielobarwność. Mogą więc pełnić również rolę ozdobną na wygłuszonych ścianach. Pianka tego typu doskonale absorbuje dźwięki z zewnątrz. W celu uzyskania większej ilości informacji, zapraszamy do kontaktu.