Menu Zamknij
mini baner blog

30/11/2022

Jak dobrze wyciszyć pomieszczenie?

W życiu zdarzają się różne sytuacje, kiedy trzeba pomyśleć o tym, aby wygłuszyć pomieszczenie, z którego korzystamy. Często takie zabiegi wytłumiania dźwięków przeprowadzane są w blokach, których ściany i stropy między mieszkaniami nie zapewniają pełnej izolacji akustycznej.

Sposoby na wyciszenie pomieszczenia

Obecnie spotkać można szereg rozwiązań projektowych oraz technologicznych, które skutecznie wygłuszą pokój, lokal lub budynek wolnostojący. Brak nadmiernego hałasu sprzyja skupieniu, dobremu samopoczuciu i relaksowi. Jak można zatem skutecznie wyciszyć pokój? Oto kilka propozycji.

  1. Pianka akustyczna doskonale nadaje się do wygłuszania ścian lub sufitów. Można ją zamontować jako samodzielny element lub jako wypełnienie podwieszanego sufitu czy dodatkowej ściany z GK, które są często polecanymi sposobami na wytłumienie dźwięków.
  2. Drewniane panele ścienne wypełnione są od wewnątrz pianką, dzięki czemu świetnie izolują dźwięki. Sprawdzą się idealnie jako element nowoczesnych loftowych designów.
  3. Tapicerka naścienna lub drzwiowa wypełniona pianką akustyczną lub innym materiałem wygłuszającym, sprawdza się doskonale w szerokich i wysokich pomieszczeniach, nie przytłaczając swoją formą przestrzeni.
  4. Ekrany akustyczne montowane na stelażach i wypełniane piankami lub wełną mineralną wymagają więcej miejsca niż inne sposoby (5-10 cm grubości), ale zapewniają właściwy komfort akustyczny pomieszczenia.
  5. Na rynku dostępny jest szeroki wybór mat, płyt, tapet a nawet tynków wygłuszających, które można dopasować do wystroju wnętrza, zabezpieczając je przed niechcianym, wzmożonym hałasem.

Jak widać, propozycji wygłuszenia pomieszczenia jest wiele. Warto rozejrzeć się na rynku producentów materiałów akustycznych i dobrać właściwe rozwiązanie do naszych pomieszczeń.