Menu Zamknij
mini baner blog

23/08/2022

Z jakiej gąbki produkuje się materace?

produkcja materaców

Materac musi być maksymalnie wygodny, aby zapewniał regenerujący odpoczynek. Kluczem, aby to osiągnąć jest odpowiedniej jakości gąbka, która powinna mieć kilka cech. Jakich dokładnie? Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania szczegółowych informacji w tym zakresie.

Pianki używane do produkcji materaców

W tym przypadku można używać różnych rodzajów gąbek, nie wszystkie jednak sprawdzają się równie dobrze w tym zakresie. Doskonałym do produkcji materaców produktem jest pianka typ R, którą mamy także w naszej ofercie. Proponujemy ją w aż 23 wariantach gęstości oraz wielu szerokościach, co daje duże możliwości projektowania, ale też zastosowania, nie tylko do materaców. Można używać jej bowiem również do produkcji sprzętu sportowego, kształtek rehabilitacyjnych, mat, zabezpieczeń towarów w transporcie i wielu innych elementów.

Zalety pianki poliuretanowej wtórnie spienianej

Pianka R to przede wszystkim niejednolita struktura komórkowa. To właśnie dzięki niej ma doskonałe parametry podtrzymywania ciała, a przy tym wysoki komfort użytkowania. Inną zaletą jest dobra elastyczność oraz sprężystość, które także sprawiają, że materace wykonane z tego materiału są bardzo wygodne do użytkowania. Warto wspomnieć też, że pianka typu R to wytrzymałość i długowieczność. Szacuje się, że mogą być one średnio nawet o 40 proc. wyższe, aniżeli w przypadku wielu innych rodzajów gąbek. Tym samym zakup materaca z takiej pianki to po prostu dobra inwestycja, zwłaszcza dla osób, którym zależy na trwałości i wygodzie na długi czas. Wszystko to bez konieczności przepłacania, bowiem zakup takiej pianki jest wysoce ekonomiczny.

Jak doskonale widać, idealnym wariantem do produkcji materaców jest pianka typu R, którą można określić także gąbką. Posiadamy ją w naszym asortymencie, obok innych rodzajów pianek. Pozostałe to Typ PUR/PIR oraz Typ T (ten ostatni również może być używany do materaców). Aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie oraz nabyć konkretny produkt, serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.